LEAGUE ROLL of HONOUR
2022-23
Outstanding Teams
U7s - U11s
SUNDAY
U9s
Super League
Newcastle City Milan
Champions League
Wideopen FC Meteors
Europa League
Team Gosforth Ajax
Premiership
Gateshead Redheugh Yellow
Championship
Great Park Whites
La Liga
Heaton Hawks Kestrels
Serie A
Swalwell Juniors
Berwick Rangers Bulldogs
Bundasliga
Whitley Bay S.C. Blacks
Le Championette
Team Gosforth PSV
Primeira
Felling Magpies Greens
Conference
Newcastle West End Blues Jays
Erdivise
Westerhope United Golds
U8s
Super League
Montagu FC Blues
Champions League
FC Sparta 96
Whitley Bay F.C. BENFICA
Whitley Bay S.C. Blues
Europa League
Whickham F.C. Blues
Premiership
North Shields Juniors
Championship
Killingworth Y.P.C. Yellows
La Liga
Team Gosforth Feyenoord
Serie A
Blyth Rangers
Bundasliga
North Shields Whites
Le Championette
Ponteland United Panthers
Primeira
Hexham FC Barca
Conference
Cramlington United Lions
Erdivise
Seaton Sluice Juniors
West Denton Scorpions
MLS
Whitley Bay F.C. Porto
U7s
Super League
Wideopen FC Rockets
Champions League
Cramlington Juniors Reds
Europa League
Throckley Magpies
Premiership
Cullercoats FC Bayern
North Shields Juniors
Championship
Newcastle City Inter
La Liga
Ponteland United Badgers
Serie A
Newcastle City Juve
Bundasliga
Newbiggin Hall Juniors
North Shields Whites
Killingworth Y.P.C. Reds
Le Championette
Morpeth Town Thunder
U10s
Super League
Newcastle City Sparta
Champions League
Blyth Spartans Stripes
Europa League
Newcastle City Juve
Premiership
Newcastle West End FC
Championship
Wideopen FC Galaxy
La Liga
Beamish Youth Madrid
Serie A
Washington Association Panthers
Bundasliga
Walker Central Blues
Le Championette
Seaton Sluice Whites
Primeira
Newbiggin Hall Barca
Conference
Burradon Blues
Erdivise
Blyth Town Greens
Longhoughton Rangers
MLS
Morpeth Town Panthers
U11s
Super League
South Shields
Champions League
Whitley Bay F.C. Juve
Europa League
Red House Farm Falcons
Premiership
Montagu FC reds
Championship
Blyth Town Greens
La Liga
Killingworth Y.P.C. Reds
Serie A
Red House Farm Hawks
Bundasliga
Westerhope United Yellows
Le Championette
Forest Hall Wolves
Primeira
Blyth Rangers Deportivo
Cramlington Blue Star Inter
Conference
West Allotment Celtic Barca
SATURDAY
U8s
Super League
Newcastle City Fiorentina
Champions League
Wallsend B.C. Barca
Europa League
Cramlington Town Yellow
Premiership
Cramlington United Jaguars
U9s
Super League
Newcastle Blue Star Celtics
Champions League
Wylam Rockets Wanderers
Newcastle Blue Star Mini Magpies
​
U10s
Super League
Stakeford Juniors
Champions League
Killingworth Y.P.C. Blues
Longhorsley Juniors
​
U11s
Super League
Blyth Spartans Blacks
Champions League
Haydon Bridge Juniors
Europa League
Westerhope United Whites
​
GIRLS
U8s
Super League
Cramlington United Jaguars
Champions League
Amble Links FC Miedema
Europa League
Bedlington FC Devils
U9s
Super League
Westerhope United Lionesses
Champions League
Newcastle West End Wildcats
Europa League
Bedlington FC Hawks
U10s
Super League
Cramlington United Tigresses
Champions League
Ponteland United Lynx
Europa League
West Moor Rascals
Premiership
Great Park Juniors
U11s
Super League
Newcastle East End Reds
Champions League
Wallsend B.C. Yellows
Europa League
Ponteland United Rebels
Premiership
Wallsend B.C. Greens
Championship
Bedlington FC Jets
New York Community FC
League Winners
U12s - U16s
SUNDAY
U12s
Premiership
Hebburn Town Hornets
Division 1
Blyth Spartans Blacks
Division 2
Belmont United Kestrels
Division 3
Newcastle West End
Division 4
North Shields Reds
Division 5
Gateshead Redheugh Greens
Division 6
Gateshead F.C. Blacks
Division 7
Newcastle City Roma
Division 8
F.C. Amble Juniors
Division 9
Cramlington United Lions
Division 10
Tynemouth United Yellows
U13s
Premiership
Spennymoor Town
Division 1
Hexham Real
Division 2
Team Gosforth Ajax
Division 3
Gateshead Redheugh Yellows
Division 4
Walker Central Whites
Division 5
Bedlington United Blacks
Division 6
A.F.C Newbiggin
Division 7
North Shields Athletic
Division 8
Cramlington United Leopards
U14s
Premiership
Prudhoe YC Magpies
South Shields
Division 1
Newcastle City Milan
North Shields Juniors
Division 2
Hebburn Involve Igniters
Division 3
Haydon Bridge Juniors
Forest Hall United
Division 4
North Shields Blacks
Red House Farm Kites
Division 5
Red House Farm Falcons
Division 6
Hebburn Involve Volcanoes
Division 7
Cramlington United Lions
U15s
Premiership
Wallsend B.C. Yellows
Division 1
Newcastle Benfield San Siro
Stakeford Juniors CFC
Whitley Bay F.C. United
Division 2
Bedlington United Blacks
Division 3
Burradon Juniors
Division 4
Newcastle East End Barca
Division 5
Newcastle Westgate Wolves
Division 6
Gateshead Cleveland Hall
Division 7
Cramlington United Panthers
U16s
Premiership
South Shields
Division 1
Washington Athletic All Black
Division 2
Ashington AFC
Division 3
Chester Le Street Hilda Park
Division 4
North Shields Athletic
SATURDAY
U12s
Premiership
Team Gosforth ADV
Division 1
Newcastle Benfield Juniors
Division 2
Red House Farm Kites
U13s
Premiership
Hexham Juve
Division 1
Heaton Hawks Kestrels
Division 2
Cramlington United Cougars
U14s
Premiership
Killingworth Y.P.C. Reds
Division 1
Cramlington Juniors Reds
Division 2
Newcastle Benfield Juniors
​
Youth Champions League
Whitley Bay F.C. Porto
​
Youth Europa League
Heaton Hawks
​
GIRLS
U12s
Premiership
Whitley Bay S.C. Lionesses
Division 1
Wallsend B.C. Yellows
Division 2
North Shields Juniors
U13s
Premiership
Wallsend B.C.
Division 1
Whitley Bay F.C. Wildcats
U14s
Premiership
Newcastle East End Reds
Division 1
Whitley Bay S.C. Tigers
U15s
Premiership
Whitley Bay S.C. Lionesses
U16s
Premiership
Newcastle East End Reds
League Winners
U17s - Senior
SUNDAY
U17s
Premiership
Newcastle Blue Star Magpies
Division 1
Whickham Fellside Whites
Team Gosforth PSV
​
U18s
Division 1
Wallsend BC Yellows
U23s
Ray Knight
Ponteland United Munich
​
Womens
Premiership
Ponteland United Ladies
Division 1
Newcastle East End Reserves
​